شستشوی موتور با کارواش بخار

شستشوی موتور ماشین با کارواش بخار

در این مقاله در مورد شستشوی موتور ماشین با کارواش بخار میپردازیم.

شستشوی ماشین با کارواش نانو بخار

نظافت و تمیزی ماشین یک امری مهم برای افزایش طول عمر و زیبایی ماشین می باشد ، از اینرو شغلهای خدماتی حول این موضوع به نام کارواش ایجاد شدند که وظیفه ی آنها شستشوی ماشین می باشند.

شستشوی ماشین به چهار قسمت تقسیم شده است که عبارتند از : ۱ – روشویی ماشین – ۲ – توشویی ماشین – ۳ – زیر شویی ماشین – ۴ – موتورشویی ماشین که مهم ترین بخش ماشین می باشد.

حال در این مقاله در رابطه با مورد چهارم یعنی موتورشویی ماشین می پردازیم.

با توجه به بالا رفتن قیمت انواع ماشین های سواری و … و بالا رفتن هزینه نگهداری ماشین ها باعث شده که مردم بیشتر به فکر سلامتی خودروهایشان باشند و از آنجاییکه کارواش داران ریسک شستشوی موتور ماشین با آب را نمیکنند سیستم بخار خودنمایی میکند و این مشکل را حل میکند.

شستشوی موتور ماشین با بخار

با توجه به مشکلات زیادی که هنگام شستشوی موتور ماشین با آب ایجاد میشود نظیر : ترک برداشتن سیلندر ، آسیب دیدن قسمتهای برقی ماشین و … کارواش داران سعی می کنند که این کار را انجام ندهند.

موتور ماشین از قسمتهای برقی و مکانیکی تشکیل شده است و به دلیل سروکار داشتن اکثر قسمتهای موتور با روغن و گریس ، به مرور زمان نشتی های روغن با کردوخاک ترکیب شده و ترکیبات چرب جامد را روی موتور ایجاد میکنند که به راحتی از بین نمیروند و از طرفی باعث کثیفی بیش از حد موتور خواهد شد.

موتور ماشین وقتی به کارواش مراجعه میکند به دلیل آنکه قبلا روشن بوده داغ میباشد و کارواش داران برای شستشوی موتور باید زمان زیادی را صبر کنند تا دمای موتور با دمای محیط میزان شده و بعد اقدام به شستشو نمایند.

در کارواش هاس سنتی معمولا با پاشیدن گازوییل به عنوان حلال روغن روی موتور شروع به کار شستشوی موتور میکنند به صورتی که پس از پاشیدن گازوییل با فرچه قسمتهای مختلف موتور را توسط گازوییل پاک میکنند و پس از آن با پاشیدن آب آن کثیفی ها را پاک میکنند که این کار روی قسمتهای برقی ماشین به احتمال خیلی زیاد تاثیر منفی خواهد گذاشت و باعث خرابی قیمتهای برقی موتور میشود و در نهایت کیفیت پاک کنندگی نیز در این روش مطلوب نیست.

چربی زدایی با کارواش بخار

کارواش بخار به دلیل بالا بودن دمای بخار باعث میشود که چربی ها خیلی راحتتر پاک شوند و از طرفی به دلیل رطوبت بسیار کم بخار امکان آسیب دیدن قیمتهای مختلف موتور مخصوصا قسمتهای برقی به شدت پایین خواهد آمد و بهمین دلیل الان کارواش داران برای شستشوی موتور حتما از کارواش بخار استفاده میکنند.

شرکت بخار گستران تحت نام تجاری ایستیلیک راه حلی را برای این مشکل پیدا کرده و با توجه به سابقه ی کاری در امر تولید مخازن تحت فشار و دیگ های بخار فایر تیوب و واتر تیوبی که دارد ، دستگاهی را مناسب برای شستشوی انواع ماشین های سبک و سنگین طراحی و تولید کرد.

در ساخت مهندسی این دستگاه متخصصان شرکت با انجام محاسبات دمای مناسب برای بخارشویی کردن ماشین به صورتی که به هیچ یک از قسمتهای ماشین آسیب نرساند اقدام به تولید دستگاه کارواش نانو بخار ایستیلیک کردند.

برای ورود با کانال تلگرام کارواش نانو بخار ایستیلیک اینجا را کلیک کنید.

مهندسان این شرکت برای شستشوی موتور ماشین به صورتی که بخار آب با کمترین رطوبت ممکن را ایجاد کنند دست به طراحی بخاری موسوم به بخار خشک که برای اولین بار در کشور موفق به تجهیز کردن دستگاههای کارواش نانو بخار خود به بخار خشک کردند. بخار خشک برای شستشوی موتور ماشین بسیار مناسب است به صورتی که کمتر موتور ماشین را خیس میکند و خراب شدن موتور خودرو را به صفر رسانده است.از طرفی با توجه به دمای بخار باعث میشود که چربی های موتور براحتی کنده شوند و موتور را تمیز میکند.

کارواش نانو بخار ایستیلیک دارای دو نوع بخار خشک و بخار مرطوب می باشند که میتوانید به صورت همزمان از هر دو بخار استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید دستگاه کارواش بخار ایستیلیک با شماره ۰۹۱۴۱۴۶۲۶۴۰ تماس حاصل فرمایید.

 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Persian -> Persian…
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Persian -> Persian…
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Persian -> Persian…
  • Create a new word list…
 • Copy