نوشته‌ها

سوالات متداول راه اندازی کارواش بخار سیار

در این مقاله سعی داریم به سوالات متداول راه اندازی کارواش بخار سیار جواب دهیم.

راه اندازی کارواش بخار سیار

کارواش بخار سیار با توجه به مزایایی که دارد باعث ایجاد شغلی جدید و پردرآمده شده است و اغلب افرادی که میخواهند کارواش  سیار راه اندازی کنند سوالات زیادی در سر دارند و ما هم سعی میکنیم در این مقاله به پر تکرارترین سوالات جواب بدهیم.

کارواش بخار سیار چقدر فضا اشغال میکند ؟

شرکت کاویان دستگاه کارواش سیار را در دوحالت افقی ( خوابیده ) و عمودی ( ایستاده ) تولید میکند. این دو دستگاه از لحاظ طول و عرض تقریبا برابر هستند و فقط در ارتفاع اندازه کارواش افقی کمتر میباشد.

کارواش سیار بروی چه نوع وانتی نصب میشود ؟

این دستگاه بروی تمامی وانت ها نصب میشود ، هرچقدر فضای پشت وانت بزرگتر باشد بهتر است و میتوان منبع و سایر لولزم که در ادامه توضیح خواهیم دارد را قرارداد و بتوانید یک سرویس دهی عالی به مشتریان بدهید.

کارواش سیار

کارواش سیار

کارواش سیار به به وسایلی نیاز دارد ؟

کارواش بخار سیار به آب و برق تکفاز و سوخت گازوییل نیاز دارد در ادامه تک تک موارد را به طور کامل مورد بررسی قرار میدهیم و نحوه تامین این پیش نیاز های را با شما در میان خواهیم گذاشت.

آب مصرفی کارواش بخار سیار

یکی دیگر از سوالاتی که خیلی از مشتریان از ما میپرسند میزان مصرف آب و نحوه ی تامین آن میباشد. میزان مصرف آب کارواش بخار سیار بستگی به میزان کثیفی ماشینی که میخواهید بشویید و همچنین بستگی به نوع سرویس دهی نظیر داخل شویی ، روشویی و موتورشویی می باشد که ما هرسه مورد را در نظر میگیریم، باتوجه به نوع خودرو حدود ۸ تا ۱۰ لیتر آب مصرف میکند و این مصرف کم آب یک ویژگی ممتاز برای کارواش سیار میباشد.

برای تامین آب مورد نیاز کارواش سیار باید در پشت وانت یک مخزن آب حداقل ۲۰۰ لیتری قرارداد تا در موارد مورد نیاز که دستگاه نیاز به آب دارد بتواند آب دستگاه را تامین کند و برای انتخاب نوع وانت برای کارواش  باید به این مورد توجه ویژه داشت  و چون مصرف آب کارواش بخار سیار بسیار پایین است این باعث شده که استفاده از سیستم بخار بهترین روش برای کارواش سیار باشد.

 چقدر طول میکشد تا مخزن آب دستگاه تمام شود ؟

خیلی از مشتریان چون از نحوه ی عملکرد دستگاه کارواش بخار سیار اطلاع کافی ندارند ، فکر میکنند که آب مخزن تمام میشود و دوباره باید آبگیری شود در صورتی که اینگونه نیست . سیستم کارواش سیار به گونه ای طراحی شده است که در صورتی که میزان آب دستگاه تقریبا ۱۰٪ کاهش یافت برای جلوگیری از افت فشار و بالا بردن طول عمر دستگاه پمپ آب آن ۱۰٪ آب مصرفی را وارد دستگاه میکند.

کارواش بخار سیار چقدر آبگیری میکند ؟

تقریبا ۷۰ درصد فضای داخل دستگاه پر از آب میشود و ۳۰ درصد باقی مانده فضای خالی برای ذخیره کردن بخار میباشد و بهمین دلیل موقع روشن شدن دستگاه پمپ آب فقط براساسی که شرکت سازنده تعیین کرده است دستگاه آبگیری میشود و تمام این فعالیت ها توسط تجهیزات نصب شده روی دستگاه کنترل شده است و نیازی به کنترل دستی ندارد و دستگاه کارواش بخار سیار به طور اتوماتیک این کارها را انجام میدهد.

مخزن آب کارواش سیار

مخزن آب کارواش سیار

برای اینکه آب دستگاه تامین باشد باید یک مخزن حداقل ۲۰۰ لیتری آب هم در کنار دستگاه داشته باشیم و آن مخزن را به پمپ آب دستگاه وصل کرد تا همانطور که در حین استفاده از بخار کم کم آب دستگاه کم میشود بتوان از طرف دیگر کم کم آب وارد دستگاه کرد. پس هنگام راه اندازی کارواش بخار سیار باید یک مخزن آب نیز تهیه نمود و در پشت وانت قرار داد.

آیا کارواش بخار سیار زمین را خیس یا کثیف میکند ؟

یکی از سوالات که خیلی از مشتریان میپرسند این است که آیا کارواش بخار محیطی را که در آن ماشین را میشویند کثیف میکند یا نه ؟ یا آیا پساب فاضلاب کارواش بخار سیار چگونه دفع میشود ؟ باید بگوییم که به دلیل مصرف فوق العاده پایین آب در سیستم بخار شور ، محیط به هیچ وجه کثیف نمیشود و مانند کارواش معمولی محیط اطراف پر از آب نمیشود.

به همین دلیل است که کارواش بخار سیار  چون بدون پساب فاضلاب است  و کاملا با محیط زیست سازگار است به یک دستگاه عالی برای حالت سیار تبدیل شده است. کارواش بخار زمین را خیس میکند ولی مثل کارواش معمولی نیست و بعد از چند دقیقه اطراف ماشینی که شستشو میدهید خشک میشود و این باعث میشود که همسایگان به شستشوی شما اعتراض نداشته باشند.

کارواش بخار سیار با چی کار میکنه ؟

ملزومات کارواش بخار سیار یکی دیگر از سوالات می باشد . دستگاه کارواش بخار سیار نیز همانند کارواش بخار ثابت نیاز به آب و برق تکفاز و سوخت دارد. سوخت دستگاه سیار حتما باید گازوییل باشد و آب دستگاه نیز همانطور که در بالا توضیح دادیم باید یک مخزن آب جداگانه تهیه کنید و در کنار دستگاه قراردهید.

برق دستگاه چجوری تامین میشه ؟

برق دستگاه کارواش بخار سیار یکی از مهمترین مواردی هست که باید به آن توجه داشت برق دستگاه را میتوان با سیم سیار یا مبدل برق باتری ماشین به برق شهری و یا با استفاده از موتوربرق تامین کرد. مصرف برق دستگاه برای روشن شدن مشعل و کارکردن چند دقیقه ای پمپ نیاز است. استفاده ازسیم سیار توصیه نمیشود شاید مشتریانی داشته باشید که به برق دسترسی نداشته باشند پس بهترین راه حل استفاد از موتوبرق یا مبدل باتری می باشد.

آیا دستگاه با کپسول گاز کار میکند ؟

یکی از سوالات پر تکرار سوال بالاست که در جواب این سوال باید عرض کنیم که استفاده از کپسول گاز برای روشن کردن کارواش بخار سیار مشکلات زیادی دارد. چون فشار گاز کپسول خیلی بیشتر از گاز خانگی یا همان گاز لوله کشی میباشد برای آنکه این فشار را کاهش داد باید از فشار شکن استفاده کنید.

چون فشار کپسول به مرور کم و کمتر میشود شعله مشعل نیز ار تنظیم خارج خواهد شد و پس از مدتی خاموش میشود و مشکلات زیادی بهمراه دارد به همین دلیل ما مشعل گازوییلی را پیشنهاد میکنیم.

به ازای هر ماشین چقدر سوخت مصرف میکند ؟

دستگاه کارواش بخار سیار دارای مشعل کوچکی میباشد که اگر تعداد مشتریان زیادی داشته باشد روزانه به طور متوسط حدود ۱۵ لیتر گازوییل مصرف میکند که این میزان مصرف ناچیزی میباشد و شما با سرویس دهی به اولین مشتری خود میتوانید هزینه سوخت چند روز را فراهم کنید.

اگر شما سوالی دارید که در بالا به آن اشاره نشده است میتوانید با ما تماس بگیرید و به طور رایگان از مشاوره ما بهره مند شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و برای ورود به کانال تلگرام اینجا را کلیک کنید.

قیمت و هزینه راه اندازی کارواش بخار

در این مقاله در مورد قیمت و هزینه راه اندازی کارواش بخار میپردازیم.

 

کارواش بخار چیست ؟

کارواش بخار یک روش جدید برای شستشوی انواع خودروهای سواری و ماشینهای سنگین می باشد که در این سیستم بخار آب جایگزین کارواش های سنتی واترجت شده و به صورت چشمگیری مصرف آب در کارواش را به حد اقل ممکن رسانده است . کارواش نانو بخار دارای مزایای بسیار زیادی میباشد ، برای مطالعه مزایای کارواش بخار ایستیلیک یا همان بخار شور کارواش اینجا را کلیک کنید.

کارواش بخار به یکی ازکاربردی ترین دستگاههای نظافتی هر کارواش تبدیل شده است. در سیستم بخار به دلیل آنکه از بخار آب برای شستشوی ماشین استفاده میشود باعث شده که مصرف آب تا ۹۰ درصد کاهش یابد. علاوه بر مصرف کاهش آب به دلیل داشتن مزیت هایی نظیر قابلیت موتورشویی، روشویی و توشویی با بخار ،کارواش بخار به شدت مورد استقبال مردم و صاحبان کارواش قرار گرفته است.

کارواش بخار چگونه کار میکند ؟

همان طور که از اسم این محصول پیداست کارواش بخار با استفاده از قدرت بخار شستشو صورت میگیرد، بخار با توجه به این که بصورت گاز می باشد و حالت میعانی ندارد به همین خاطر به همه جا می تواند دسترسی داشته باشد و نفوذ کند و همه ی جاهای ممکن را شستشو دهد . داخل ماشین یا همان توشویی ماشین با بخار و داخل درزها داخل سوراخ ها داخل موتور و … . یکی از عمده دلایل اصلی برای تهیه کارواش بخار کارایی بالای آن و درآمد بالای کارواش بخار می باشد.

کارواش نانو بخار با استفاده از تکنولوژی بالای آن در امر شستشو ماشین، دارای عملکردی بسیار قوی برای شستشوی ماشین می باشد. شرکت بخار گستران اروم کاویان تحت نام تجاری ایستیلیک تنها شرکت دارای علامت استاندارد ملی می باشد و با توجه به کیفیت بالای دستگاههای خود در زمینه صادرات محصول به سایر کشورهای همسایه هم افتخار آفرینی کرده است.

شستشوی داخل ماشین ( داخل کابین خودرو ) موتورشویی ، درب ها و هر جایی که به نظر میرسد ، توسط دستگاه های کارواش بخار ایستیلیک قابل شستشو میباشند.

کارایی کارواش بخار چیست ؟

  کارواش بخار کاویان علاوه بر شستشوی ماشین میتواند در جاهای دیگر نیز مورد استفاده قرار بگیرد . با استفاده از کارواش نانو بخار کاویان می توانید هرجا که نیاز به شستشو باشد خدمت رسانی کنید. با توجه به ویژگیهای مثبتی که در مورد کارواش بخار گفتیم ، شما میتوانید از کارواش بخار به عنوان کارواش سیار نیز استفاده کنید. قدرت بالای پاک کنندگی بخار دستگاه کارواش بخار بقدری زیاد است که تمام کثیفی های چرب و … را از بین می برد.

کارواش بخار شرکت کاویان در دو حالت کارواش بخار ثابت (مناسب کارواش های با محل ثابت) و کارواش بخار سیار یا کارواش بخار در محل تولید میشود که می توانید با استفاده از مدل کارواش بخار سیار در هر جایی که خواستید سرویس ارائه دهید . کارواش بخار با اتصال به منبع آب و با پر کردن مخزن آن اقدام به تولید بخار پرفشار کرده که با قدرت و سرعت بسیار زیاد از طریق نازل های آن به بیرون پاشیده می شود . کارواش بخار را هم می توان به صورت خانگی و هم صنعتی استفاده نمود. برای تامین برق مورد نیاز نیز دستگاه کارواش نانو بخار به برق شهری متصل میشود .

قیمت دستگاه کارواش بخار

قیمت دستگاه کارواش بخار به سایز دستگاه و کیفیت دستگاه بستگی دارد. با توجه به بزرگی کارواش و نیاز مشتری مشاوران شرکت کاویان دستگاهی متناسب با کار آنان ارائه میدهند. در صورتی که  قدرت بیشتر و تعداد لانس خروجی بیشتری مورد نیاز باشد شما باید دستگاههای بزرگتری را انتخاب کنید.دستگاه کارواش بخار از دو قسمت بدنه و قطعات تشکیل شده است.

بدنه کارواش بخار

یکی از مهمترین قسمتهایی که باید به آن توجه داشت بدنه دستگاه میباشد. چون کارواش بخار تحت فشار است باید از استاندارد بودن دستگاه مطمئن باشید چون در صورتی که دستگاهی دارای استاندارد نباشد احتمال منفجر شدن دیگ بخار وجود دارد و احتمالا باعث مرگ و میر و خسرات جبران ناپذیری خواهد شد.

افراد زیادی بدون داشتن تخصص درمورد کارواش بخار و بدون داشتن علامت استاندارد شروع به ساخت کارواش بخار میکنند و با قیمتهای پایین در بازار سعی میکنند دستگاههای خود را بفروش برسانند. خرید از این دسته افراد بدون داشتن پروانه بهره برداری و علامت استاندارد ،عواقب بدی را برای شما بوجود می آورد. پس در خرید خود نهایت دقت لازم را بعمل بیاورید.

پروانه استاندارد کارواش بخار

پروانه استاندارد کارواش بخار

 

شرکت کاویان دارای پروانه استاندارد اجباری به شماره ۶۱۷۶۶۷۹۸۵ میباشد، جهت استعلام کد ذکر شده را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنید.

قطعات کارواش بخار

یکی دیگر از مواردی که در قیمت دستگاه کارواش بخار تاثیر میگذارد نوع و مارک قطعات استفاده شده در کارواش کاروا بخار میباشد. در صورتی که در بازار جستجو کنید یک سایز دستگاه را میتوانید با قیمتهای مختلفی خریداری کنید . هیچ ارزانی بی دلیل نیست همانطور که گفته شد میتوان باتغییر دادن قطعات دستگاه یا استفاده از ورق های نازک در بدنه دستگاه  ، قیمت تمام شده دستگاه را پایین آورد پس سعی کنید در کنار قیمت ، کیفیت و استاندارد بودن دستگاه را نیز در نظر بگیرید.

 

ویژگی و مشخصات فنی کارواش بخار

سیستم اتوماتیک کنترل کارکرد و سیستم هشدار صوتی اعلام مشکل

شستشوی داخل خودرو توسط بخار خشک بدون آسیب رساندن به روکش صندلی و قسمتهای پلاستیکی

شستشوی موتور خودرو بدون ایجاد خرابی در قسمت برقی خودرو

شستشوی پرفشار بدنه خودرو بدون آسیب رسانی به رنگ و قطعات فایبرگلاس

جلای فوق العاده رنگ خودرو همانند پولیش با بخار

شستشوی کامل خودرو در فصول سرد سال بدون کمترین مشکل

آنتی باکتریال و میکروب کش قوی و از بین برنده بوی نامطبوع

بدون نیاز به حفر چاه پساب و فاضلاب به دلیل مصرف پایین آب

سازگاری کامل با محیط زیست به دلیل عدم وجود پساب مواد شوینده و سمی

قدرت بالای پاک کنندگی هر نوع لکه، چربی­های صنعتی و حتی قیر

کارکرد با انواع سوخت­های گاز، گازوئیل ، مازوت و …

 

برای دریافت مشاوره رایگان برای احداث کارواش و انتخاب دستگاه و اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۹۱۴۱۴۶۲۶۴۰ و ۰۴۴۳۲۲۵۶۵۰۴ تماس حاصل فرمایید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا را کلیک کنید.

 

 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> Persian…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> Persian…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> Persian…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> Persian…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> Persian…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> Persian…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> Persian…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> Persian…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> Persian…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> Persian…
    
  • Create a new word list…
 • Copy

کارواش بخار چیست ؟

کارواش بخار چیست ؟

کارواش بخار سیستمی جدید برای شستشوی انواع خودرو های سواری و سنگین می باشد. نظافت در زندگی یکی از ارکان اساسی برای داشتن زندگی سالم می باشد و با توجه به پیشرفت بشر و استفاده از وسایل نقلیه در طی کردن مسافت های مختلف روزمره ، تمیزی خودرو که یکی از وسایل پرکاربرد بشر می باشد نیز امری بسیار مهم می باشد.

شستشوی ماشین به شیوه های مختلفی انجام میپذیرد. شستشو با دستگاه کارواش اتوماتیک ، شستشو به روش سنتی ( در حال حاضر بیشترین کارواش های کشور از این مدل می باشند) و شستشو با بخار که به تازگی پا به میان گذاشته و رشد بسیار زیادی را داشته است.

در کارواش اتوماتیک ، شستشوی بدنه خودرو بصورت خودکار انجام میپذیرد و بدون دخالت انسان می باشد از معایب کارواش اتوماتیک می توان به مصرف بسیار زیاد آب ، امکان شستشوی فقط بدنه را دارد ، و هزینه بسیار زیاد تجهیزات کارواش اتوماتیک میباشد که حداقل به ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز است و همچنین کیفیت شستشوی پایین آن در شستن قسمت پلاک ماشین و دستگیره ماشین به دلیل عدم دسترسی کارواش اتوماتیک به این نقاط میباشد.

جهت مشاوره و خرید دستگاه با شماره ۰۹۱۴۱۴۶۲۶۴۰ تماس حاصل فرمایید

مدلی دیگر که بسیار مرسوم می باشد کارواش سنتی یا کارواش واترجت می باشد که در این سیستم کارگر با گرفتن نازل در دست ، اقدام به شستشوی قسمتهای مختلف ماشین می کند و از معایب کارواش سنتی میشود به مواردی همچون مصرف زیاد آب ، پرداخت قبوض سرسام آور آب و برق و همچنین ناتوانی در شستشوی داخل ماشین اشاره کرد.

کارواش نانو بخار جدیدترین سیستم شستشوی خودرو می باشد. در این سیستم شما به جای آب از بخار آب برای شستشوی خودرو استفاده می کنید و از ویژگی های مهم این سیستم ، موتورشویی با بخار در کارواش یا شستشوی موتور با بخار اشاره کرد. از مزایای کارواش بخار در امر شستن موتور ماشین اینست که به قیمتهای برقی موتور ماشین آسیب وارد نمیکند و موتور ماشین را کمتر خیس می کند و اکثر افراد شستشوی موتور با بخار را نسبت به آب ترجیح می دهند.

کارواش بخار به دلیل ریز بودن ذرات آن و داشتن خاصیت گازی قادر به نفوذ به تمامی جاهایی است که غیر قابل دسترس می باشند و از اینرو شستشو با بخار بسیار با کیفیت تر و تمیز تر می باشد و حتی با کارواش نانو بخار میتوان زیر ترین لکه ها را از بین برد.

قدرت بالای بخار در از بین لکه ها باعث شده است طرفداران زیادی را کسب کند و اکثر کارواشی ها سعی در تهیه دستگاه کارواش بخار دارند. در مورد مزایا و معایب کارواش بخار اگر بخواهیم صحبت کنیم با اقتدار میتوان گفت که کارواش بخار شور عیبی ندارد و کاملا دارای مزایا می باشد . مخصوصا برای داخل شویی ماشین با بخار و موتورشویی با بخار حرف اول را میزند.

برای  راه اندازی کارواش نانو بخار نیاز به سرمایه ی زیادی نیست و در قبال درامد کارواش بخار بسیار با صرفه می باشد. قیمت دستگاه کارواش بخار با توجه به اندازه ی آن متفاوت است و برای دریافت مشاوره رایگان در مورد دستگاه کارواش بخار سیار و ثابت با ما تماس بگیرید.

برای ورود به کانال تلگرام کارواش بخار ایستیلیک اینجا را کلیک کنید

کارواش بخار استاندارد

برای دریافت پلاک استاندارد برای کارواش بخار استاندارد باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنیم و هنگام خرید دستگاه کارواش بخار استاندارد باید به این موارد توجه شود. درصورت عدم رعایت حتی یکی از موارد زیر پلاک استاندارد صادر نخواهد شد.

مرحله اول – ثبت شرکت

اولین مرحله برای تولید هرگونه دستگاه کارواش بخار استاندارد ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها می باشد، قبل از خرید نام شرکت ثبت شده فروشنده را بپرسید و از اداره ثبت شرکتها از معتبر بودن شرکت اطمینان حاصل فرمایید

شرکت بخار گستران اروم کاویان (سهامی خاص) به شماره ثبت 16852 تحت نام تجاری ایستیلیک تنها تولید کننده ی دستگاههای کارواش بخار دارای پلاک استاندارد در کشور می باشد.

مرحله دوم – کسب پروانه بهره برداری

یکی از مواردی که لازمه دریافت پلاک استاندارد می باشد ، دارا بودن پروانه بهره برداری از اداره صنایع می باشد. شرکت بخارگستران اروم کاویان دارای پروانه بهره برداری از اداره صنایع می باشد.

مرحله سوم – انعقاد قرارداد با شرکت بازرسی مورد تایید اداره استاندارد

اداره استاندارد یک سری شرکتها را به عنوان نماینده خود برای بازرسی از محصولات تولیدی شرکتهای مختلف انتخاب می کند و به آنها صلاحیت بازرسی را اعطا می کند. در واقع اداره استاندارد از طریق این شرکتها محصولات تولیدی شرکتهای موجود در کشور را بررسی می کند و پلاک استاندارد اهدا می کند. پس لازمه دریافت پلاک استاندارد انعقاد قرارداد با یکی از شرکتهای مورد تایید اداره استاندارد می باشد تا بتوانیم محصولات تولیدی را زیر نظر آنها تولید کنیم. شرکتهای بازرسی متفاوتی که مورد تایید اداره  استاندارد می باشد در کشور موجود می باشد.

شرکت بخارگستران اروم کاویان ( ایستیلیک) محصولات تولیدی خود را زیر نظر شرکت مشاورین ناظران یکتا مورد بازرسی قرار می دهد و این شرکت دارای تایید صلاحیت از اداره استاندارد می باشد.

مرحله چهارم – خرید ورق آلیاژی و لوله های آتشخوار

طبق استاندارد تنها ورقی که برای ساخت دیگ کارواش بخار استاندارد ( کارواش نانو بخار) باید مورد استفاده قرار گیرد ورق آلیاژی 17MN4 می باشد. پس تولید کننده باید از این نوع ورق در ساخت دستگاهها استفاده کند.

مرحله پنجم – آزمایش ورق خریداری شده و دریافت گواهی تایید ورق

در بازار کشور ورق های متفاوتی وجود دارد. برای اینکه از نوع ورق ( 17MN4 )اطمینان حاصل شود باید از ورق خریداری شده تست های شیمیایی و کششی گرفته شود چون ظاهر همه ی ورق ها یک شکل می باشد و از ظاهر ورق نمی توان به ماهیت آن پی برد. برای تست ورق باید تکه ای از ورق را به آزمایشگاههای مورد تایید اداره استاندارد برد و در آنجا روی ورق ها تست گرفته شود و در آخر گواهی کتبی مبنی بر تایید نوع ورق صادر می شود که باید قبل از شروع ساخت دستگاه تاییدیه نوع ورق را تحویل شرکت بازرسی دهیم.

مرحله ششم – رادیوگرافی ( RT ) از جوش طولی

پس از دریافت جواب آزمایش ورق و تایید شدن ، شرکت بازرسی اجازه ساخت دستگاهها را به تولید کننده می دهد. پس از نورد کردن ورق و جوشکاری طولی آن طبق استاندارد باید از جوشی که انجام شده است توسط اشعه های رادیواکتیو تست رادیوگرافی انجام شود.

جوشکاری مهمترین بخش ساخت دستگاه است چون در صورتی که جوشکاری کوچکترین عیبی داشته باشد در آینده احتمال سوراخ شدن دستگاه از محل جوشکاری دارای ایراد و یا حتی انفجار دستگاه دارد. پس کوچکترین عیب در جوشکاری احتمال خطرات جبران ناپذیری خواهد داشت.

مرحله هفتم – التراسونیک (UT) از جوش محیطی شبکه

درجوشهای محیطی شبکه چون جوشکاری به صورت خطی نیست و حالت دایره ای دارد امکان استفاده از رادیوگرافی وجود ندارد

پس از اینرو باید از دستگاه التراسونیک برای این کار استفاده کرد در این مرحله با استفاده از اهرمی که متصل به دستگاه التراسونیک هست اهرم را از کنار خط جوش عبور داده و مشخصات جوش را در صفحه نمایشگر نشان می دهد و در قسمتی که جوش دارای عیب باشد نشان میدهد و جوشکار آن قسمت مورد دار را تعمیر میکند و دوباره UT گرفته می شود و این کار تا زمانی ادامه دارد که جوش عاری از هرگونه ایرادی باشد. در زیر تصویر دستگاه التراسونیک را میبینید

مرحله هشتم – تست هیدرواستاتیک

بعد از تست التراسونیک و بعد از اینکه قسمت مخزن تحت فشار کامل مورد تست قرار گرفت به مرحله هیدرواستاتیک میرسیم

هیدرواستاتیک چیست ؟ در تست هیدرواستاتیک مخزن تحت فشار را پر از آب میکنیم و با فشار زیادی بیشتر از ظرفیت مخزن

تا فشار ۱/۵ برابر فشار طراحی آب وارد مخزن میکنیم و به مدت نیم ساعت مخزن دستگاه در فشاری بسیار بالاتر از فشار کاری قرار میگیرد و در این مرحله قسمتهایی که نشتی میدهند را تعمیر میکنند و پس از اینکه دستگاه هیچ گونه تغییر شکل یا نشتی نداشته باشد دستگاه از تست هیدرواستاتیک قبول می شود و دستگاه به مرحله رنگ آمیزی و کاورکشی و نصب تجهیزات و تابلو برق میرسد. در زیر تصویری از فشار هیدرواستاتیک را مشاهده میکنید که درجه مانومتر یا فشار سنج روی ۱/۵ برابر فشار طراحی می باشد.

مرحله نهم ( پایانی) – تست گرم

در این مرحله پس از نصب تجهیزات و آماده سازی کامل کارواش بخار استاندارد ، بازرس رسمی اداره استاندارد از دستگاه تست گرم یا تست نهایی را میگیرد در این تست شیر اطمینان تنظیم میگردد و عمدا تجهیزات کنترلی را از کار می اندازد تا اطمینان کامل از عملکرد سوپاپ اطمینان را داشته باشد و پس از اینکه این مرحله با موفقیت پشت سرگذاشته شود دستگاه آماده تحویل به مشتری خواهد بود و بازرس بلافاصله تمامی گزارشات برای تک تک دستگاهها از مرحله اول تا مرحله پایانی را برای شرکت بازرسی ارسال میکند و شرکت بازرسی باتوجه به گزارشات دریافتی از بازرس مورد تایید خود برای دستگاهها با شماره سریال منحصر بفرد گواهینامه هایی را صادر می کند.

این مراحل برای همه ی دستگاههای کارواش نانو بخار ایستیلیک انجام گرفته می شود و شرکت ایستیلیک مفتخر است اعلام دارد که تنها شرکتی در کشور است تمامی مراحل استاندارد سازی برای دستگاههای خود انجام می دهد و در سال حمایت از کالای ایرانی کالاهای با کیفیتی و در شان هموطن ایرانی خود  در اختیار هموطنان قرار میدهد.

کارواش بخار استاندارد

sdr

چگونه کارواش راه اندازی کنیم ؟

چگونه کارواشی مناسب تاسیس کنیم ؟

کارواش یک شغل خدماتی می باشد و چون به مهارت خاصی برای شستشوی ماشین نیازی نیست و هم هزینه ی راه اندازی کارواش بخار بسیار پایین است و از طرفی در آمد حاصل از کارواش نسبت به سرمایه گذاری آن زیاد است ، خیلی از افراد با تاسیس یک کارواشی برای خود درآمدی کسب می کنند.

برای راه اندازی کارواش شما باید چند موضوع را در نظر بگیرید ، یکی از مهمترین موضوعات میزان سرمایه گذاری شما برای تاسیس کارواش می باشد.

هزینه کارواش : برای راه اندازی کارواش معمولی کوچک به حداقل ۱۶ میلیون برای خرید فقط تجهیزات نیاز دارید نیاز دارید و برای تاسیس کارواش بزرگتر تا ۴۵ میلیون فقط برای تهیه ی تجهیزات نیاز دارید. برای تاسیس کارواش بخار شما به حداقل ۱۴ تا ۳۵ میلیون نیاز دارید و برای تاسیس کارواش اتوماتیک بین ۱۰۰ تا ۱۸۰ میلیون فقط برای تهیه ی تجهیزات نیاز دارید.

برای مطالعه مقایسه انواع کارواش ها اینجا کلیک کنید .


 


محل تاسیس کارواش : یکی دیگر از موضوعات مهم برای تاسیس کارواش ، مکان مناسب برای تاسیس آن می باشد.

شما برای تاسیس کارواش نیاز به مکانی دارید که مشتریان راحت بتوانند به آنجا مراجعه کنند. معمولا خروجی شهر و مرکز شهر محل مناسبی برای تاسیس کارواش می باشد. کارواش شما باید دارای محوطه ای مناسب برای حد اقل ۴ خودرو سواری باشد. شما با توجه به نوع کارواشتان ( کارواش معمولی – کارواش نانو بخار – کارواش اتوماتیک ) می توانیدخدمات متفاوتی به مشتریانتان بدهید. مثلا با استفاده از کارواش بخار شما می توانید براحتی موتور شویی انجام دهید و مشتریان لوکسی را پیدا کنید چون دارندگان ماشین های گران قیمت کارواش بخار را نسبت به کارواش معمولی ترجیح می دهند.

مزایا و معایب انواع کارواش ها (کارواش نانو بخار – کارواش اتوماتیک و … )

مزایا و معایب انواع کارواش ها – کارواش بخار ، کارواش اتوماتیک و …

کارواش نانو بخار نسبت به سایر کارواشها دارای مزیت های زیادی می باشد‚ کارواش های اتوماتیک دارای هزینه ی بسیار بالاتر نسبت به کارواش های معمولی و کارواش بخار می باشد و همچنین فضای بیشتری را اشغال می کند‚ و همچنین کارواش های اتوماتیک و کارواش های معمولی یا همان کارواش های فشار قوی به دلیل استفاده از مواد شوینده به مرور به رنگ خودرو آسیب می رسانند و در شستشوی داخل ماشین ( تو شویی ) نسبت به کارواش بخار ناکارآمد تر هستند. کارواش های معمولی به حفر چاه برای پساب فاضلاب حاصل از شستن ماشین نیازمندند ولی کارواشهای بخار توجه ویژه ای به حفظ محیط زیست دارند و به دلیل عدم استفاده از مواد شوینده ی شیمیایی حافظ و دوستدار محیط زیست اند.

موتورشویی با بخار در کارواش در سلامتی موتور تاثیر گذار است و همچنین با شستن موتور ماشین به دلیل زدودن همه ی روغن ها و چربی های موتور‚ در صورتی که قسمتی ار موتور دارای نشتی روغن و سایر باشد به دلیل تمیز بودن موتور خودرو به راحتی قابل تشخیص است از آنجایی که شستن موتور توسط کارواش های معمولی در اکثر مواقع باعث اختلال در سیستم برقی خودرو می شود و ماشین روشن نمی شود استفاده از بخار بهترین انتخاب ممکن می باشد‚ با استفاده از بخارخشک و با توجه به دارا بودن حداقل رطوبت امکان اختلال در سیستم برقی خودرو به صفر درصد رسیده است. کارواش های بخار شرکت ایستیلیک دارای دو نوع بخارخشک و مرطوب می باشند و امکان استفاده همزمان از هر دو آنها امکان پذیر می باشد

در زیر مزیت های کارواش نانو بخار نسبت به سایر کارواش ها آمده است :

  • شستشوی پرفشار با بخار بدون آسیب رساندن به بدنه ی ماشین و اجزای پلاستیکی و فایبرگلاس
  • بدون نیاز به مواد شوینده و برس برای شستشوی ماشین
  • اشغال فضای کم نسبت به سایر کارواش ها
  • قابلیت پاک کنندگی بسیار بالای هر نوع لکه و چربی و روغن ماشین
  • مصرف آب خیلی کم و به مراتب کمتر نسبت به سایر کارواش ها
  • دارای خاصیت ضد باکتری و از بین برنده بوی نا مطبوع ماشین مانند بوی سیگار
  • شستشوی داخل خودرو بدون آسیب رسانده به اجزای داخلی
  • شستن موتور خودرو با بخار خشک بدون اختلال در سیستم برقی خودرو و مشکل در استارت خوردن ماشین
  • شستن قسمتهای مشکل داخل ماشین مانند داشبورد و جا لیوانی
  • امکان ارایه خدمات در محل به مشتریان با استفاده از کارواش بخار سیار
  • بدون نیاز به حفر چاه برای شستشو
 • امکان شستن چندین ماشین همزمان با استفاده از کارواش بخار ثابت

کارواش نانو بخار چگونه کار می کند؟

کارواش نانو بخار چگونه کار می کند؟

دستگاههای کارواش نانو بخار ایستیلیک کاملا هوشمند عمل می کنند , هنگام راه اندازی کارواش بخار این دستگاه به شیر آب یا منبع آب – برق شهری و برای روشن کردن مشعل به گاز یا گازوییل نیاز داریم این دستگاهها وصل شیر آب می شوند زمانی که دستگاه به مقدار مورد نیاز آب را وارد منبع کرد با زدن دکمه استارت تعبیه شده در تابلو برق کارواش نانو بخار مشعل روشن می شود و حدودا به 30 دقیقه زمان لازم داریم تا فشار دستگاه به 6 بار (فشار کاری مورد نیاز) برسد و پس از آن ما به طور دایم برای شستشوی ماشین بخار داریم.

فقط برای بار اول به این 30 دقیقه نیاز داریم و بعد از آن به طور پیوسته و بدون افت فشار بخار پرفشار داریم هر دو دستگاه کارواش بخار ثابت و کارواش بخار سیار دارای دو نوع بخار خشک برای موتورشویی و بخار مرطوب برای شستن بدنه ی ماشین هستند, این دستگاه ها درصورت نیاز به آب بطور خودکار آب مورد نیاز را وارد دستگاه کارواش می کنند و درصورتی که منبع آب قطع باشد دستگاه هشدار صوتی اعلام می کند که منبع آب قطع است و برای جلوگیری از سوختن دستگاه (به دلیل نداشتن آب) به طور خودکار مشعل را خاموش می کند. می توان همزمان 6 نازل برای شستشوی 6 ماشین را به دستگاه کارواش بخار ثابت وصل کرد بدون اینکه افت فشار داشته باشیم ولی کارواش بخار سیار قابلیت نصب دو نازل همزمان دارد.

در تصویر زیر دستگاه کارواش بخار سیار را مشاهده می کنید

به شاسی این دستگاه چهار چرخ وصل می شود و براحتی می توان آنرا جابجا کرد, قابل حمل بودن این دستگاه یک امتیاز ویژه به حساب می آید و می توان در محل به مشتری خدمات ارایه داد و همچنین می توان جهت شستشوی مبلمان استفاده کرد.

در تصویر زیر دستگاه کارواش بخار ثابت را مشاهده می کنید

کارواش بخار ثابت با فضای کمی که اشغال می کند مناسب کارواش هایی است که با مشکل مکان وجود دارند, استفاده از کارواش بخار هیچ صدمه ای به بدنه ی خودرو و موتور و حتی روکش صندلی ایجاد نمی کند و در فصول سرد به دلیل سردی هوا هیچ مشکلی را برای خودرو بوجود نمی آورد. مزیت استفاده از بخار خشک برای شستن موتور خودرو این است به به هیچ وجه به سیستم برقی خودرو آسیب وارد نمی کند در حالی که شستن موتور خودرو با استفاده از کارواش های معمولی در کثر مواقع باعث روشن نشدن خودرو می شوند.