سوالات متداول راه اندازی کارواش بخار سیار

در این مقاله سعی داریم به سوالات متداول راه اندازی کارواش بخار سیار جواب دهیم.

راه اندازی کارواش بخار سیار

کارواش بخار سیار با توجه به مزایایی که دارد باعث ایجاد شغلی جدید و پردرآمده شده است و اغلب افرادی که میخواهند کارواش  سیار راه اندازی کنند سوالات زیادی در سر دارند و ما هم سعی میکنیم در این مقاله به پر تکرارترین سوالات جواب بدهیم.

کارواش بخار سیار چقدر فضا اشغال میکند ؟

شرکت کاویان دستگاه کارواش سیار را در دوحالت افقی ( خوابیده ) و عمودی ( ایستاده ) تولید میکند. این دو دستگاه از لحاظ طول و عرض تقریبا برابر هستند و فقط در ارتفاع اندازه کارواش افقی کمتر میباشد.

کارواش سیار بروی چه نوع وانتی نصب میشود ؟

این دستگاه بروی تمامی وانت ها نصب میشود ، هرچقدر فضای پشت وانت بزرگتر باشد بهتر است و میتوان منبع و سایر لولزم که در ادامه توضیح خواهیم دارد را قرارداد و بتوانید یک سرویس دهی عالی به مشتریان بدهید.

کارواش سیار

کارواش سیار

کارواش سیار به به وسایلی نیاز دارد ؟

کارواش بخار سیار به آب و برق تکفاز و سوخت گازوییل نیاز دارد در ادامه تک تک موارد را به طور کامل مورد بررسی قرار میدهیم و نحوه تامین این پیش نیاز های را با شما در میان خواهیم گذاشت.

آب مصرفی کارواش بخار سیار

یکی دیگر از سوالاتی که خیلی از مشتریان از ما میپرسند میزان مصرف آب و نحوه ی تامین آن میباشد. میزان مصرف آب کارواش بخار سیار بستگی به میزان کثیفی ماشینی که میخواهید بشویید و همچنین بستگی به نوع سرویس دهی نظیر داخل شویی ، روشویی و موتورشویی می باشد که ما هرسه مورد را در نظر میگیریم، باتوجه به نوع خودرو حدود ۸ تا ۱۰ لیتر آب مصرف میکند و این مصرف کم آب یک ویژگی ممتاز برای کارواش سیار میباشد.

برای تامین آب مورد نیاز کارواش سیار باید در پشت وانت یک مخزن آب حداقل ۲۰۰ لیتری قرارداد تا در موارد مورد نیاز که دستگاه نیاز به آب دارد بتواند آب دستگاه را تامین کند و برای انتخاب نوع وانت برای کارواش  باید به این مورد توجه ویژه داشت  و چون مصرف آب کارواش بخار سیار بسیار پایین است این باعث شده که استفاده از سیستم بخار بهترین روش برای کارواش سیار باشد.

 چقدر طول میکشد تا مخزن آب دستگاه تمام شود ؟

خیلی از مشتریان چون از نحوه ی عملکرد دستگاه کارواش بخار سیار اطلاع کافی ندارند ، فکر میکنند که آب مخزن تمام میشود و دوباره باید آبگیری شود در صورتی که اینگونه نیست . سیستم کارواش سیار به گونه ای طراحی شده است که در صورتی که میزان آب دستگاه تقریبا ۱۰٪ کاهش یافت برای جلوگیری از افت فشار و بالا بردن طول عمر دستگاه پمپ آب آن ۱۰٪ آب مصرفی را وارد دستگاه میکند.

کارواش بخار سیار چقدر آبگیری میکند ؟

تقریبا ۷۰ درصد فضای داخل دستگاه پر از آب میشود و ۳۰ درصد باقی مانده فضای خالی برای ذخیره کردن بخار میباشد و بهمین دلیل موقع روشن شدن دستگاه پمپ آب فقط براساسی که شرکت سازنده تعیین کرده است دستگاه آبگیری میشود و تمام این فعالیت ها توسط تجهیزات نصب شده روی دستگاه کنترل شده است و نیازی به کنترل دستی ندارد و دستگاه کارواش بخار سیار به طور اتوماتیک این کارها را انجام میدهد.

مخزن آب کارواش سیار

مخزن آب کارواش سیار

برای اینکه آب دستگاه تامین باشد باید یک مخزن حداقل ۲۰۰ لیتری آب هم در کنار دستگاه داشته باشیم و آن مخزن را به پمپ آب دستگاه وصل کرد تا همانطور که در حین استفاده از بخار کم کم آب دستگاه کم میشود بتوان از طرف دیگر کم کم آب وارد دستگاه کرد. پس هنگام راه اندازی کارواش بخار سیار باید یک مخزن آب نیز تهیه نمود و در پشت وانت قرار داد.

آیا کارواش بخار سیار زمین را خیس یا کثیف میکند ؟

یکی از سوالات که خیلی از مشتریان میپرسند این است که آیا کارواش بخار محیطی را که در آن ماشین را میشویند کثیف میکند یا نه ؟ یا آیا پساب فاضلاب کارواش بخار سیار چگونه دفع میشود ؟ باید بگوییم که به دلیل مصرف فوق العاده پایین آب در سیستم بخار شور ، محیط به هیچ وجه کثیف نمیشود و مانند کارواش معمولی محیط اطراف پر از آب نمیشود.

به همین دلیل است که کارواش بخار سیار  چون بدون پساب فاضلاب است  و کاملا با محیط زیست سازگار است به یک دستگاه عالی برای حالت سیار تبدیل شده است. کارواش بخار زمین را خیس میکند ولی مثل کارواش معمولی نیست و بعد از چند دقیقه اطراف ماشینی که شستشو میدهید خشک میشود و این باعث میشود که همسایگان به شستشوی شما اعتراض نداشته باشند.

کارواش بخار سیار با چی کار میکنه ؟

ملزومات کارواش بخار سیار یکی دیگر از سوالات می باشد . دستگاه کارواش بخار سیار نیز همانند کارواش بخار ثابت نیاز به آب و برق تکفاز و سوخت دارد. سوخت دستگاه سیار حتما باید گازوییل باشد و آب دستگاه نیز همانطور که در بالا توضیح دادیم باید یک مخزن آب جداگانه تهیه کنید و در کنار دستگاه قراردهید.

برق دستگاه چجوری تامین میشه ؟

برق دستگاه کارواش بخار سیار یکی از مهمترین مواردی هست که باید به آن توجه داشت برق دستگاه را میتوان با سیم سیار یا مبدل برق باتری ماشین به برق شهری و یا با استفاده از موتوربرق تامین کرد. مصرف برق دستگاه برای روشن شدن مشعل و کارکردن چند دقیقه ای پمپ نیاز است. استفاده ازسیم سیار توصیه نمیشود شاید مشتریانی داشته باشید که به برق دسترسی نداشته باشند پس بهترین راه حل استفاد از موتوبرق یا مبدل باتری می باشد.

آیا دستگاه با کپسول گاز کار میکند ؟

یکی از سوالات پر تکرار سوال بالاست که در جواب این سوال باید عرض کنیم که استفاده از کپسول گاز برای روشن کردن کارواش بخار سیار مشکلات زیادی دارد. چون فشار گاز کپسول خیلی بیشتر از گاز خانگی یا همان گاز لوله کشی میباشد برای آنکه این فشار را کاهش داد باید از فشار شکن استفاده کنید.

چون فشار کپسول به مرور کم و کمتر میشود شعله مشعل نیز ار تنظیم خارج خواهد شد و پس از مدتی خاموش میشود و مشکلات زیادی بهمراه دارد به همین دلیل ما مشعل گازوییلی را پیشنهاد میکنیم.

به ازای هر ماشین چقدر سوخت مصرف میکند ؟

دستگاه کارواش بخار سیار دارای مشعل کوچکی میباشد که اگر تعداد مشتریان زیادی داشته باشد روزانه به طور متوسط حدود ۱۵ لیتر گازوییل مصرف میکند که این میزان مصرف ناچیزی میباشد و شما با سرویس دهی به اولین مشتری خود میتوانید هزینه سوخت چند روز را فراهم کنید.

اگر شما سوالی دارید که در بالا به آن اشاره نشده است میتوانید با ما تماس بگیرید و به طور رایگان از مشاوره ما بهره مند شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و برای ورود به کانال تلگرام اینجا را کلیک کنید.

کارواش بخار سیار

در این مقاله به بررسی چگونگی کار با کارواش بخار سیار یا کارواش آنلاین میپردازیم .

کارواش بخار سیار

کارواش بخار سیار یکی از جدید ترین شغلهای خدماتی در کشور میباشد که به دلیل مصرف پایین آب و سهولت استفاده از آن به یک شغلی نو و پردرآمد تبدیل شده است .کارواش بخار سیار یا کارواش در محل نیاز به اجاره و رهن مکان ثابت نمیباشد و تنها به یکوانت نیاز دارید که این شغل را راه اندازی کنید.این شغل مخصوصا در شهرهای بزرگ به سرعت در حال گسترش میباشد و با توجه به امتیازات ویژه  این شغل به شغلی پر درآمد با سرمایه ی اندک تبدیل شده است .

کارواش بخار سیار از سیستم بخار به جای آب برای شستشوی ماشین استفاده میکند و بهمین دلیل است که مصرف آب کارواش سیار بسیار پایین میباشد و نیاز به حمل بسیار زیاد آب نیست . یکی دیگر از مزیت های سیستم بخار اینست که فاقد هرگونه پساب فاضلابی میباشد و محیط اطراف را کثیف نمیکند و خیال شما بابت اعتراض همسایگان راحت خواهد بود چون در سیستم کارواش سیار معمولی  محیط اطراف بسیار کثیف خواهد شد و معمولا در اکثر مواقع همسایه اعتراض میکنند.

کارواش آنلاین

جذب مشتری و جلب رضایت مشتری در کارواش بخار سیار بسیار مهم میباشد ، در صورتی که کیفیت کار شما یا سرعت خدمت رسانی شما بالا باشد به مرور به مشتریان شما افزوده خواهد شد و شما باید این مشتریان را مدیریت کنید و در اکثر مواقع خصوصا در شهرهای بزرگ شما میتوانید به راحتی کار خود را گسترش دهید و تعداد افراد پرسنل خود را میتوانید افزایش دهید و همانند آژانس های داخل شهر شما هم چنین سیستمی را پیاده سازی کنید.

در دنیای ارتباطات هر کسب و کاری نیاز به یک سامانه آنلاین تحت وب یا اپلیکیشن موبایل دارد. شما میتوانید برای کارواش بخار سیار خود بعد از آنکه مشتریان زیادی را کسب کردید، سایت اینترنتی یا اپلیکیشن موبایل طراحی کنید و به صورت کارواش آنلاین فعالیت کنید. داشتن یک برنامه موبایل برای کارواش آنلاین میتواند شما را نسبت به سایر رقبا در زمینه کارواش بخار سیار متمایز کند.

کارواش بخار سیار در تهران

در کلانشهر تهران کارواش بخار سیار بازدهی فوق العاده بالایی دارد  و بهمین خاطر روز به روز به کارواش های سیار در این شهر افزوده میشود و همین باعث شده که رقابت زیاد شود. در صورتی که میخواهید  در تهران کارواش بخار سیار راه اندازی کنید باید خیلی اصولی و با برنامه این کار را استارت بزنید و این اطمینان را به شما خواهیم داد که در صورتی که از تبلیغات خوبی برای این شغل استفاده کنید خیلی راحت تر از سایر شهر ها میتوانید کار خود را گسترش دهید.

هزینه راه اندازی کارواش بخار سیار

یکی از مهمترین سوالاتی که مشتریان از ما میپرسند در مورد سرمایه مورد نیاز برای استارت کارواش بخار سیار یا کارواش آنلاین میباشد.هزینه راه اندازی کارواش بخار سیار میتواند متغیر باشد و به یک سری پارامتر بستگی دارد که ما در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

چه نوع وانتی برای کارواش بخار سیار مناسب است ؟

بهتر است وانتی را تهیه کنید که توان حمل حداقل ۵۰۰ کیلوگرم بار را به راحتی داشته باشد. و مورد بعدی باید به  نوع دستگاه خریداری شده و فضای پشت وانت توجه کرد.برای مثال آیا وانت دوگانه سوز میباشد یا تک سوز ؟ چه وسایلی میخواهید با خود حمل کنید ؟

کارواش بخار سیار

کارواش بخار سیار

مزیت شغل کارواش بخار سیار این می باشد که یک شغل خدماتی است و دستمزد آن بصورت نقد میباشد و دیگر نگران بالا رفتن قیمت دلار و … نیستید و دستمزدتان بصورت کاملا نقد خواهد بود. شما می توانید با قرار دادن یک منبع آب کوچک همراه دستگاه در پشت وانت ، تعداد زیادی ماشین را شستشو دهید و مصرف بسیار پایین آب دستگاه ، شما را از شارژ مجدد منبع آب بی نیاز میکند.

کارواش بخار سیار مخصوصا در شهرهای بزرگ مانند : تهران ، مشهد ، شیراز ، اصفهان ، اهواز ، کرج و … که مشکلاتی نظیر ترافیک سنگین و مشغله های روزمره و نبود وقت کافی برای آنکه در نوبت صف کارواش قرار بگیرید وجود دارد بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته و خود این کار بخش کوچکی از ترافیک و آلودگی هوا را کم کرده است. بهمین دلیل سرویس دهی به مشتریان در محل توسط کارواش نانو بخار سیار به شغلی پردرآمد تبدیل شده و افراد زیادی از این نوع سرویس دهی ها استفاده کرده اند و راضی هستند .

ارائه خدمات در محل مختص مشتریان خاص می باشد که فرصت کافی برای مراجعه به کارواش را ندارند و چون کارواش محیطی تقریبا مردانه است ، خانمها هم یکی از مشتریان بالقوه کارواش بخار سیار می باشند. شما علاوه بر دستمزد خیلی خوبی که از شستشو با بخار دریافت میکنید میتوانید هزینه ایاب ذهاب را نیز از مشتریان خود بگیرید.

درآمد کارواش بخار سیار

حداقل دستمزد برای شستشوی با بخار با توجه به اندازه شهر از پنجاه هزار تومان شروع میشود و بسته به نوع خدمت رسانی این مبلغ تا چهارصد هزار تومان نیز میرسد و این یعنی کافیست شما در روز حداقل چند مشتری انگشت شمار داشته باشید که در آن صورت به درآمد میلیونی دست پیدا خواهید کرد.

درآمد کارواش بخار سیار  به مواردی بستگی دارد شما باید تبلیغات قوی داشته باشید و خدمات با کیفیتی ارائه دهید میتوانید مشتریان بسیار زیادی را برای خود جذب کرده و تعداد ماشینهای خود را برای ارائه خدمات به مشتری افزایش دهید. شما میتوانید با پارکینگ ها ، اداره ها ، پایانه های مسافربری برای شستشوی اتوبوس و … قرارداد ماهیانه در زمینه شستشوی خودرو ببندید و بصورت حرفه ای این کار را انجام دهید.

شما میتوانید شستشوی ماشین را به قسمتهای مختلفی تقسیم کنید و برای شستشوی هر قسمت جداگانه دستمزد دریافت کنید. برای مثال برای شستشوی موتور یک مبلغ خاص یا برای روشویی با بخار یه مبلغ خاص در نظر داشته باشید.چون امکان دارد تمامی مشتریان به صفرشویی نیاز نداشته باشند و برای اینکه بتوانید مشتریان خودتان را راضی نگه دارد باشد منعطف باشید و با توجه به خدماتی که مشتری نیاز دارد ، خدمت رسانی کنید.

خلاصه مطلب درآمد شما از کارواش بخار سیار بستگی به خود شما دارد.شما حتی نیاز به اجاره ی مکان برای راه اندازی کارواش را هم نخواهید داشت ، به راحتی می توانید دستگاه کارواش بخار سیار را با سرمایه ای اندک راه اندازی نمایید و شروع به خدمت رسانی در کل سطح شهر بکنید.

مزایای کارواش بخار سیار :

ویژگی های دستگاه کارواش نانو بخار سیار

– دارای دو نوع بخار خشک برای داخل شویی و مرطوب برای شستشوی بدنه و موتور

– فضاگیری کم و قابل حمل با وانت

– قابل استفاده برای شستشوی محیط های چرب و مبل و …

– بخار دهی پیوسته بدون افت فشار با فشار کاری بالا

– دارای سیستم کارکرد دو حالته دستی و اتوماتیک

– دارای چهار مرحله امنیتی تمام اتومات

– شستشوی موتور ماشین بدون ایجاد مشکل برای سیستم برقی خودرو

– جلادهی به رنگ خودرو همانند پولیش

– آنتی باکتریال و میکروب کش قوی و از بین برنده بوی نامطبوع (مانند بوی سیگار)

– بدون نیاز به حفر چاه پساب و فاضلاب

– از بین برنده ی انواع لکه ها و چربی ها حتی قیر

– مصرف بسیار پایین آب

کارواش بخار سیار با چی کار میکند ؟

سوخت گازوییل

کارواش نانو بخار سیار نیاز به یک سری منابع برای تولید بخار دارد. برای آنکه بتوان آب داخل دستگاه بخار شور را تبدیل به بخار کرد شما نیاز به حرارت ناشی از احتراق سوخت دارید. کارواش بخار سیار دارای مشعل میباشد و چون دستگاه به صورت سیار می باشد سوخت گازوییل بهترین گزینه برای این کار می باشد.

برق تکفاز

برای آنکه مشعل دستگاه روشن شود نیاز به برق تکفاز دارید و دغدغه ای که اکثر افراد هنگام راه اندازی کارواش سیار دارند و بسیار در این مورد سوال میکنند در مورد تامین برق دستگاه می باشد که در جواب این دسته از افراد باید عرض کنیم که استفاده از موتوربرق کوچک برای تامین برق بهترین حالت می باشد و چون مصرف برق دستگاه بخار شور سیار بسیار پایین می باشد میتوان با استفاده از یک موتوربرق ضعیف نیز این دستگاه را راه اندازی کرد.

علاوه بر موتور برق شما میتوانید از مبدل برق باتری ماشین به برق شهری استفاده کنید. برای آنکه از مبدل برق باتری استفاده کنید باید ماشین خودتان را روشن نگه دارید تا باتری ماشین اصلاحا خالی نکند.

مورد دیگر برای تامین برق استفاده از سیم سیار می باشد به صورتی که شما هنگام مراجعه برای شستشوی ماشین مشتریان از برق محل مشتری استفاده کرد که این مورد به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود چون از لحاظ بازاریابی و جذب مشتری کارواش اصلا راهکار درستی نیست و وجهه خوبی ندارد و حتی ممکن است خیلی از مشتریان دسترسی به برق نداشته باشند.

یکی دیگر از مزیت های کارواش بخار سیار این است که شما میتوانید مشتریانی از تمام نقاط شهر داشته باشید و محدود به یک مکان خاص نیستید و حتی در شهرهای شمالی کشور که فاصله شهرها از هم کم میباشد میتوانید چند شهر را پوشش دهید و شروع به فعالیت کنید.

اگر شما هم به فکر راه اندازی کارواش بخار سیار هستید و سوالاتی در ذهن خود دارید، میتوانید با شماره های ۰۹۱۴۱۴۶۲۶۴۰ و ۰۴۴۳۲۲۵۶۵۰۴ تماس بگیرید و یا به صفحه سوالات متداول کارواش بخار سیار در اینجا مراجعه کنید.

 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> English (USA)…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Persian -> Persian…
    
  • Create a new word list…
 • Copy

شستشوی موتور ماشین با کارواش بخار

در این مقاله در مورد شستشوی موتور ماشین با کارواش بخار میپردازیم.

شستشوی ماشین با کارواش نانو بخار

نظافت و تمیزی ماشین یک امری مهم برای افزایش طول عمر و زیبایی ماشین می باشد ، از اینرو شغلهای خدماتی حول این موضوع به نام کارواش ایجاد شدند که وظیفه ی آنها شستشوی ماشین می باشند.

شستشوی ماشین به چهار قسمت تقسیم شده است که عبارتند از : ۱ – روشویی ماشین – ۲ – توشویی ماشین – ۳ – زیر شویی ماشین – ۴ – موتورشویی ماشین که مهم ترین بخش ماشین می باشد.

حال در این مقاله در رابطه با مورد چهارم یعنی موتورشویی ماشین می پردازیم.

با توجه به بالا رفتن قیمت انواع ماشین های سواری و … و بالا رفتن هزینه نگهداری ماشین ها باعث شده که مردم بیشتر به فکر سلامتی خودروهایشان باشند و از آنجاییکه کارواش داران ریسک شستشوی موتور ماشین با آب را نمیکنند سیستم بخار خودنمایی میکند و این مشکل را حل میکند.

شستشوی موتور ماشین با بخار

با توجه به مشکلات زیادی که هنگام شستشوی موتور ماشین با آب ایجاد میشود نظیر : ترک برداشتن سیلندر ، آسیب دیدن قسمتهای برقی ماشین و … کارواش داران سعی می کنند که این کار را انجام ندهند.

موتور ماشین از قسمتهای برقی و مکانیکی تشکیل شده است و به دلیل سروکار داشتن اکثر قسمتهای موتور با روغن و گریس ، به مرور زمان نشتی های روغن با کردوخاک ترکیب شده و ترکیبات چرب جامد را روی موتور ایجاد میکنند که به راحتی از بین نمیروند و از طرفی باعث کثیفی بیش از حد موتور خواهد شد.

موتور ماشین وقتی به کارواش مراجعه میکند به دلیل آنکه قبلا روشن بوده داغ میباشد و کارواش داران برای شستشوی موتور باید زمان زیادی را صبر کنند تا دمای موتور با دمای محیط میزان شده و بعد اقدام به شستشو نمایند.

در کارواش هاس سنتی معمولا با پاشیدن گازوییل به عنوان حلال روغن روی موتور شروع به کار شستشوی موتور میکنند به صورتی که پس از پاشیدن گازوییل با فرچه قسمتهای مختلف موتور را توسط گازوییل پاک میکنند و پس از آن با پاشیدن آب آن کثیفی ها را پاک میکنند که این کار روی قسمتهای برقی ماشین به احتمال خیلی زیاد تاثیر منفی خواهد گذاشت و باعث خرابی قیمتهای برقی موتور میشود و در نهایت کیفیت پاک کنندگی نیز در این روش مطلوب نیست.

چربی زدایی با کارواش بخار

کارواش بخار به دلیل بالا بودن دمای بخار باعث میشود که چربی ها خیلی راحتتر پاک شوند و از طرفی به دلیل رطوبت بسیار کم بخار امکان آسیب دیدن قیمتهای مختلف موتور مخصوصا قسمتهای برقی به شدت پایین خواهد آمد و بهمین دلیل الان کارواش داران برای شستشوی موتور حتما از کارواش بخار استفاده میکنند.

شرکت بخار گستران تحت نام تجاری ایستیلیک راه حلی را برای این مشکل پیدا کرده و با توجه به سابقه ی کاری در امر تولید مخازن تحت فشار و دیگ های بخار فایر تیوب و واتر تیوبی که دارد ، دستگاهی را مناسب برای شستشوی انواع ماشین های سبک و سنگین طراحی و تولید کرد.

در ساخت مهندسی این دستگاه متخصصان شرکت با انجام محاسبات دمای مناسب برای بخارشویی کردن ماشین به صورتی که به هیچ یک از قسمتهای ماشین آسیب نرساند اقدام به تولید دستگاه کارواش نانو بخار ایستیلیک کردند.

برای ورود با کانال تلگرام کارواش نانو بخار ایستیلیک اینجا را کلیک کنید.

مهندسان این شرکت برای شستشوی موتور ماشین به صورتی که بخار آب با کمترین رطوبت ممکن را ایجاد کنند دست به طراحی بخاری موسوم به بخار خشک که برای اولین بار در کشور موفق به تجهیز کردن دستگاههای کارواش نانو بخار خود به بخار خشک کردند. بخار خشک برای شستشوی موتور ماشین بسیار مناسب است به صورتی که کمتر موتور ماشین را خیس میکند و خراب شدن موتور خودرو را به صفر رسانده است.از طرفی با توجه به دمای بخار باعث میشود که چربی های موتور براحتی کنده شوند و موتور را تمیز میکند.

کارواش نانو بخار ایستیلیک دارای دو نوع بخار خشک و بخار مرطوب می باشند که میتوانید به صورت همزمان از هر دو بخار استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید دستگاه کارواش بخار ایستیلیک با شماره ۰۹۱۴۱۴۶۲۶۴۰ تماس حاصل فرمایید.

 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Persian -> Persian…
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Persian -> Persian…
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Persian -> Persian…
  • Create a new word list…
 • Copy

کارواش بخار استاندارد کاویان

آیا میدانید کارواش بخار شامل استاندارد اجباری است؟

کارواش های بخار در واقع دیگ های بخار کوچکی هستند که از بخار آن برای شستشوی انواع ماشین های سبک و سنگین استفاده می شود. و جز مخازن تحت فشار محسوب می شود و به همین دلیل این مخازن شامل استاندارد اجباری می باشند.

استاندارد اجباری یعنی حتما آن محصول (کارواش بخار) باید دارای استاندارد باشد و ساخت این دستگاهها بدون داشتن استاندارد جرم محسوب می شود و خرید و فروش این دستگاهها خلاف قوانین کشور می باشد و در صورت وقوع انفجار این دستگاهها و در صورت داشتن هرگونه خسارات شامل هیچ بیمه ای نمی شود و اداره استاندارد با سازنده و خریدار مطابق قوانین رفتار خواهد کرد

در کشور ما تعدادی شرکت بازرسی زیر نظر اداره استاندارد کشور فعالیت می کنند و در واقع نماینده رسمی اداره استاندارد هستند و اداره استاندارد از طریق این شرکتها محصولات شرکتهای مختلف را بازرسی می کنند و در آخر گزارش کارهای انجام گرفته را به اداره استاندارد می فرستند و اداره استاندارد طبق آن مدارک به سازنده محصولات پلاک استاندارد اهدا می کند.

برای دریافت پلاک استاندارد سازنده باید دارای شرکت ثبتی و همچنین دارای پروانه بهره برداری باشد تا بتواند با یکی از نمایندگان اداره استاندارد قرارداد رسمی برای بررسی محصولات ثبت کند.

از اینرو شرکت بخارگستران اروم کاویان (سهامی خاص) تحت نام تجاری ایستیلیک و دارای پروانه بهره برداری از اداره صنایع و معادن برای دریافت پلاک استاندارد برای محصولات خود با شرکت بازرسی ناظران یکتا که نماینده رسمی اداره استاندارد می باشد قرارداد همکاری امضا نموده و محصولات تولیدی این شرکت تحت نظارت این شرکت محترم تولید می شوند.

مراقب شرکتهای کلاهبردار باشید که توسط گواهینامه ها و تندیس های جعلی که با پرداخت مبالغی قابل خرید می باشند، سعی در فریب دادن مردم و فروش دستگاههای غیر استاندارد و بی کیفیت خود به آنها می باشد و حتی پروانه بهره برداری برای تولید محصولاتشان ندارند باشید

برای مشاهده نمونه گواهینامه های تقلبی اینجا را کلیک کنید

برای آگاهی از تفاوت دستگاههای استاندارد و غیر استاندارد به اینجا مراجعه فرمایید تا با مراحل استاندارد سازی محصولات آشنا شوید

کارواش بخار استاندارد

برای دریافت پلاک استاندارد برای کارواش بخار استاندارد باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنیم و هنگام خرید دستگاه کارواش بخار استاندارد باید به این موارد توجه شود. درصورت عدم رعایت حتی یکی از موارد زیر پلاک استاندارد صادر نخواهد شد.

مرحله اول – ثبت شرکت

اولین مرحله برای تولید هرگونه دستگاه کارواش بخار استاندارد ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها می باشد، قبل از خرید نام شرکت ثبت شده فروشنده را بپرسید و از اداره ثبت شرکتها از معتبر بودن شرکت اطمینان حاصل فرمایید

شرکت بخار گستران اروم کاویان (سهامی خاص) به شماره ثبت 16852 تحت نام تجاری ایستیلیک تنها تولید کننده ی دستگاههای کارواش بخار دارای پلاک استاندارد در کشور می باشد.

مرحله دوم – کسب پروانه بهره برداری

یکی از مواردی که لازمه دریافت پلاک استاندارد می باشد ، دارا بودن پروانه بهره برداری از اداره صنایع می باشد. شرکت بخارگستران اروم کاویان دارای پروانه بهره برداری از اداره صنایع می باشد.

مرحله سوم – انعقاد قرارداد با شرکت بازرسی مورد تایید اداره استاندارد

اداره استاندارد یک سری شرکتها را به عنوان نماینده خود برای بازرسی از محصولات تولیدی شرکتهای مختلف انتخاب می کند و به آنها صلاحیت بازرسی را اعطا می کند. در واقع اداره استاندارد از طریق این شرکتها محصولات تولیدی شرکتهای موجود در کشور را بررسی می کند و پلاک استاندارد اهدا می کند. پس لازمه دریافت پلاک استاندارد انعقاد قرارداد با یکی از شرکتهای مورد تایید اداره استاندارد می باشد تا بتوانیم محصولات تولیدی را زیر نظر آنها تولید کنیم. شرکتهای بازرسی متفاوتی که مورد تایید اداره  استاندارد می باشد در کشور موجود می باشد.

شرکت بخارگستران اروم کاویان ( ایستیلیک) محصولات تولیدی خود را زیر نظر شرکت مشاورین ناظران یکتا مورد بازرسی قرار می دهد و این شرکت دارای تایید صلاحیت از اداره استاندارد می باشد.

مرحله چهارم – خرید ورق آلیاژی و لوله های آتشخوار

طبق استاندارد تنها ورقی که برای ساخت دیگ کارواش بخار استاندارد ( کارواش نانو بخار) باید مورد استفاده قرار گیرد ورق آلیاژی 17MN4 می باشد. پس تولید کننده باید از این نوع ورق در ساخت دستگاهها استفاده کند.

مرحله پنجم – آزمایش ورق خریداری شده و دریافت گواهی تایید ورق

در بازار کشور ورق های متفاوتی وجود دارد. برای اینکه از نوع ورق ( 17MN4 )اطمینان حاصل شود باید از ورق خریداری شده تست های شیمیایی و کششی گرفته شود چون ظاهر همه ی ورق ها یک شکل می باشد و از ظاهر ورق نمی توان به ماهیت آن پی برد. برای تست ورق باید تکه ای از ورق را به آزمایشگاههای مورد تایید اداره استاندارد برد و در آنجا روی ورق ها تست گرفته شود و در آخر گواهی کتبی مبنی بر تایید نوع ورق صادر می شود که باید قبل از شروع ساخت دستگاه تاییدیه نوع ورق را تحویل شرکت بازرسی دهیم.

مرحله ششم – رادیوگرافی ( RT ) از جوش طولی

پس از دریافت جواب آزمایش ورق و تایید شدن ، شرکت بازرسی اجازه ساخت دستگاهها را به تولید کننده می دهد. پس از نورد کردن ورق و جوشکاری طولی آن طبق استاندارد باید از جوشی که انجام شده است توسط اشعه های رادیواکتیو تست رادیوگرافی انجام شود.

جوشکاری مهمترین بخش ساخت دستگاه است چون در صورتی که جوشکاری کوچکترین عیبی داشته باشد در آینده احتمال سوراخ شدن دستگاه از محل جوشکاری دارای ایراد و یا حتی انفجار دستگاه دارد. پس کوچکترین عیب در جوشکاری احتمال خطرات جبران ناپذیری خواهد داشت.

مرحله هفتم – التراسونیک (UT) از جوش محیطی شبکه

درجوشهای محیطی شبکه چون جوشکاری به صورت خطی نیست و حالت دایره ای دارد امکان استفاده از رادیوگرافی وجود ندارد

پس از اینرو باید از دستگاه التراسونیک برای این کار استفاده کرد در این مرحله با استفاده از اهرمی که متصل به دستگاه التراسونیک هست اهرم را از کنار خط جوش عبور داده و مشخصات جوش را در صفحه نمایشگر نشان می دهد و در قسمتی که جوش دارای عیب باشد نشان میدهد و جوشکار آن قسمت مورد دار را تعمیر میکند و دوباره UT گرفته می شود و این کار تا زمانی ادامه دارد که جوش عاری از هرگونه ایرادی باشد. در زیر تصویر دستگاه التراسونیک را میبینید

مرحله هشتم – تست هیدرواستاتیک

بعد از تست التراسونیک و بعد از اینکه قسمت مخزن تحت فشار کامل مورد تست قرار گرفت به مرحله هیدرواستاتیک میرسیم

هیدرواستاتیک چیست ؟ در تست هیدرواستاتیک مخزن تحت فشار را پر از آب میکنیم و با فشار زیادی بیشتر از ظرفیت مخزن

تا فشار ۱/۵ برابر فشار طراحی آب وارد مخزن میکنیم و به مدت نیم ساعت مخزن دستگاه در فشاری بسیار بالاتر از فشار کاری قرار میگیرد و در این مرحله قسمتهایی که نشتی میدهند را تعمیر میکنند و پس از اینکه دستگاه هیچ گونه تغییر شکل یا نشتی نداشته باشد دستگاه از تست هیدرواستاتیک قبول می شود و دستگاه به مرحله رنگ آمیزی و کاورکشی و نصب تجهیزات و تابلو برق میرسد. در زیر تصویری از فشار هیدرواستاتیک را مشاهده میکنید که درجه مانومتر یا فشار سنج روی ۱/۵ برابر فشار طراحی می باشد.

مرحله نهم ( پایانی) – تست گرم

در این مرحله پس از نصب تجهیزات و آماده سازی کامل کارواش بخار استاندارد ، بازرس رسمی اداره استاندارد از دستگاه تست گرم یا تست نهایی را میگیرد در این تست شیر اطمینان تنظیم میگردد و عمدا تجهیزات کنترلی را از کار می اندازد تا اطمینان کامل از عملکرد سوپاپ اطمینان را داشته باشد و پس از اینکه این مرحله با موفقیت پشت سرگذاشته شود دستگاه آماده تحویل به مشتری خواهد بود و بازرس بلافاصله تمامی گزارشات برای تک تک دستگاهها از مرحله اول تا مرحله پایانی را برای شرکت بازرسی ارسال میکند و شرکت بازرسی باتوجه به گزارشات دریافتی از بازرس مورد تایید خود برای دستگاهها با شماره سریال منحصر بفرد گواهینامه هایی را صادر می کند.

این مراحل برای همه ی دستگاههای کارواش نانو بخار ایستیلیک انجام گرفته می شود و شرکت ایستیلیک مفتخر است اعلام دارد که تنها شرکتی در کشور است تمامی مراحل استاندارد سازی برای دستگاههای خود انجام می دهد و در سال حمایت از کالای ایرانی کالاهای با کیفیتی و در شان هموطن ایرانی خود  در اختیار هموطنان قرار میدهد.

کارواش بخار استاندارد

sdr